Рефінансування: чи можна зробити кредит вигідним?

Рефінансування: чи можна зробити кредит вигідним?

Сьогодні складно знайти людину, яка жодного разу не користувався кредитними продуктами банків. Життя прискорюється, потреби ростуть, і така річ як позика дозволяє отримати бажане тут і зараз. Трапляється і таке, що люди можуть мати кілька заборгованостей в різних банках. За таких обставин досить складно стежити за відсотками, термінами та додатковими нарахуваннями. Саме в такій ситуації можна скористатися особливою послугою: рефінансуванням кредиту в Україні.

Рефінансування – це процедура перекредитування: цільове отримання нового кредиту за спеціальною ставкою з метою погашення інших банківських заборгованостей.

За допомогою перекредитування можна:

  • знизити ставку за поточним боргом;
  • збільшити термін повернення грошових коштів;
  • збільшити або зменшити суму щомісячних платежів.

Рефінансуванням поточного кредиту можна скористатися в наступних випадках.

  • У вас кілька кредитів в різних банках з відмінними один від одного процентними ставками і термінами погашення: рефінансування допоможе уникнути плутанини і об'єднати всі кредити в один.
  • Ви оформляли іпотеку на квартиру кілька років тому під певний відсоток, але з плином часу і змінами в економічній ситуації банки знизили ставки: рефінансування допоможе уникнути подальшої переплати по житловому кредиту.

Givemoney (UA) зазначає, що послугою рефінансування можуть скористатися тільки сумлінні позичальники з хорошою кредитною репутацією. Якщо людина часто і злісно порушував Умови поточного кредитного договору, то схвалення рефінансування буде під питанням.

Процедура перекредитування в Україні зазвичай проходить у два етапи:

  1. Для початку зверніться в свій банк-кредитор і уточніть наступні умови договору: чи є можливість дострокового погашення, чи не накладаються на дані дії Додаткові неустойки, штрафи і пені за поточним кредитом.
  2. Далі необхідно подати заявку в банк, що пропонує послуги рефінансування, і надати документи, що підтверджують вашу платоспроможність. Якщо заявка схвалена, то переходите до підписання договору. Вас можна привітати, кредит рефінансований.

До речi, надалі позичальникові не потрібно знову звертатися в попередню кредитну організацію і розраховуватися виданими грошима. Зазвичай при рефінансуванні банки врегулюють це питання самостійно між собою.

Рефінансування та реструктуризація – не синоніми

Через велику кількість не зовсім компетентної інформації позичальники часто плутають два поняття – "рефінансування" і "реструктуризація" боргу. Загальне в них – тільки співзвуччя при вимові. За фактом же рефінансування – це новий кредит, з новим договором і позикодавцем. Реструктуризація – це зміна умов поточного кредитного договору все з тим же початковим кредитором.

Реструктуризувати можна тільки одну заборгованість, а рефінансувати відразу кілька. Ще один факт – банки не охоче йдуть на реструктуризацію кредитів, так як вони можуть втрачати свою вигоду: прибуток від відсотків. Рефінансування ж схвалюють охочіше, адже позичальник, який оформив рефінансування навіть на пільговій ставці, - це новий клієнт.

Givemoney (UA) зазначає, що рефінансування застосовується тільки до повноцінних довгострокових кредитів. Погашати короткострокові мікропозики банки не беруться.