Нічим платити по кредиту? 2 способи вирішення проблеми

Нічим платити по кредиту? 2 способи вирішення проблеми

Життя непередбачуване. Сьогодні ти успішний і не потребуєш фінансів, а завтра може трапитися нещастя: хвороба, втрата роботи, ДТП. І якщо подібне сталося в той час, коли є боргові зобов'язання у вигляді кредиту або позики, не варто панікувати, ховатися від кредиторів або, навпаки, залазити в ще більші борги. Givemoney (UA) пропонуємо слідувати чіткому алгоритму дій, завдяки яким ви зможете благополучно вийти з боргової ями з меншими втратами.

Крок 1. Звернутися в банк-кредитор.

Найперше і розумне рішення, яке може прийняти боржник – це звернутися в ту установу, якій він заборгував гроші. Хоча на практиці все відбувається з точністю до навпаки-люди починають ховатися, відключати телефони і навіть переїжджати на знімні квартири, аби співробітники банку не змогли вийти з ними на прямий контакт. Подібна поведінка загрожує тим, що борг незабаром може бути проданий в колекторське агентство.

Щоб не доводити ситуацію до крайності, необхідно:

  • звернутися в банк першим і повністю викласти проблему-чому кредит не може бути виплачений;
  • надати підтверджуючі документи (в залежності від ситуації): довідку з лікарні, трудову книжку, свідоцтво про смерть, виписку з медичної карти і т. д.

З досвіду Givemoney (UA) у більшості випадків цього буде достатньо, щоб банк зі свого боку запропонував боржнику кредитні канікули (відстрочку платежу) або варіанти реструктуризації заборгованості.

Крок 2. Вибрати оптимальний варіант рішення, запропонований банком.

Щоб зробити це, слід докладніше розібратися в поняттях "кредитні канікули" і "реструктуризація".

Кредитні канікули - це відстрочка платежу, яка може бути надана боржнику на кілька місяців. Такий варіант в основному пропонується сумлінним платникам з хорошою кредитною історією. Якщо за час періоду відстрочки ви не зможете відновити свій фінансовий стан, то банк, на жаль, більше не піде назустріч.

Реструктуризація боргу-це зміна умов поточного кредитного договору. Зазвичай банки пропонують зменшити суму щомісячного платежу і збільшити термін повернення боргу. На жаль, є ймовірність, що в подальшому ви заплатите більше відсотків за користування кредитними коштами, ніж спочатку планували.

Щоб зрозуміти який саме варіант вирішення проблеми вам більше підходить, потрібно тверезо оцінити ймовірність поліпшення вашого фінансового становища найближчим часом. Якщо, наприклад, ви потрапили під скорочення, але незабаром плануєте знайти роботу, має сенс взяти відстрочку. Якщо ж, наприклад, захворів близький родич, і вам ніхто не дає гарантій і термінів одужання, тоді краще відразу реструктуризувати кредит, радить Givemoney (UA).

Що потрібно знати на випадок конфлікту з банком

Якщо з яких-небудь причин було прийнято рішення не зв'язуватися з банком при наявності проблем з виплатою кредиту, слід знати кілька важливих речей. Вирішуючи брати новий кредит для перекриття старого шукайте ті банки, які пропонують максимально вигідні умови рефінансування.

Громадянин, який не може впоратися зі своїми борговими зобов'язаннями, може вдатися до принаймні – оголосити себе банкрутом. Це складна юридична процедура, яку проходять фізичні особи в разі повної втрати платоспроможності. Банкрутство допоможе вирішити проблеми з непідйомним кредитом, але також накладе і ряд обмежень: неможливість виїзду закордон, роботи на управлінській посаді, оформлення нових кредити і т. д.