Як оформити перший кредит?

Як оформити перший кредит?

Людина, вперше бере кредит, завжди стурбований, чи дадуть йому гроші? Адже у нього ще немає кредитної історії. Теоретично відсутність кредитної історії не може бути перешкодою для кредиту. Хоча на ділі все буває інакше. Ставлення до новачків в банках дуже насторожене. А чим старше вік, тим підозріліше.

Які причини нульової історії?

  1. Зазвичай пояснюється тим, що людина ніколи раніше не брав взагалі кредит. Це найпопулярніша причина нульової історії за кредитами. Відсутність поточних або закритих зобов'язань перед банківськими установами.
  2. При оформленні кредиту клієнти не дозволяють передавати інформацію про себе в бюро Кредитних Історій. В основному це було раніше. В даний час така відмова створює неприємне враження, напрошується думка про недобросовісні наміри позичальника. І тепер без такого дозволу людині відмовляють у кредиті.
  3. Шахрайство. Зміна прізвища, паспорта, видалення відомостей про себе з банківської системи.

З досвіду Givemoney (UA), у банків виникає недовіра, якщо людина ніколи не була позичальником або поручителем.

Як бути, з чого починати?

Людина вперше прийшла в банк за позикою. Хоча новий клієнт, який не має ніяких поганих уявлень про роботу банківської системи, вигідний для банків, деякі все ж відмовляють таким в кредиті. Це робиться для мінімізації ризиків. Якщо вам відмовили в одному банку, потрібно пройтися по іншим. Сувора політика до новачків існує не скрізь. Якщо є офіційна робота, деякі банки дають невеликі суми в кредит з настанням вісімнадцяти років.

У банку потрібно звертатися до відділу кредитування фізичних осіб. Вам запропонують написати заяву, яке часто поєднано з анкетою. Потрібно надати паспорт. Довідка про доходи сильно може підвищити ймовірність того, що вам дадуть кредит. Після оформлення документів можна відправлятися по своим справах. Розгляд вашої заявки займе якийсь час, про рішення вам буде повідомлено по телефону.

Види позик

Варіанти кредитів в різних банках.

  • Оформлення кредитної картки. Отримати карту дуже просто, навіть якщо це відбувається вперше. Пропозиції оформити карту висилаються на телефон смс-повідомленням. За допомогою карти можна проводити операції в межах виділеного кредитного ліміту і знімати готівку. Після заявки клієнт деякий час чекає рішення у себе вдома. Отримавши позитивну відповідь по смс, Він приходить з документами в банк і підписує договір.
  • Можна скористатися POS-кредитом. В автосалонах, центрах побутової техніки, меблевих та ін.магазинах часто знаходяться співробітники банків, у яких прямо на місці можна оформити кредит для покупки вподобаного товару. Але відсотки зазвичай високі.
  • Микрозаймы. Їх видають мікрофінансові організації-МФО.

Заявку розглядають дуже швидко. Це робить робот (комп'ютер). МФО теж може попросити документи та інші відомості про клієнта. Якщо гроші потрібні терміново, Це ваш спосіб кредиту. Але видавані суми невеликі, зазвичай не більше 20 тисяч гривень. Мікропозики зазвичай беруть маленькими сумами і ненадовго. Так як процентні ставки високі, приблизно 1% на добу, брати такий кредит на тривалий термін просто невигідно. МФО може надавати в бюро Кредитних Історій відомості про людину, яка взяла у них позику, зазначає Givemoney (UA).

Як збільшити шанси на отримання першого кредиту?

  1. Перш за все ретельно підготуйте всі необхідні документи. Повинен бути найбільш повний пакет особистих документів. Все перевірте, так як навіть невелика помилка може вплинути на рішення банку.
  2. Вкажіть ПІБ і телефони родичів або друзів, яким співробітник банку зможе зателефонувати і уточнити відомості про вас.
  3. За місцем роботи в бухгалтерії запросіть документи, що підтверджують ваш дохід.
  4. Можна пред'явити документи про інші кредити, за які ви вже розрахувалися.

Після ретельної перевірки вам повідомлять про прийняте рішення.