Іпотека в Україні: чи варто оформляти

Іпотека в Україні: чи варто оформляти

Якщо житлове питання стоїть "ребром", і ви всерйоз задумалися про покупку власної житлоплощі, то вам буде корисно дізнатися про особливості іпотечного кредитування в Україні.

Як і в будь-якій іншій країні, іпотека-це особливий вид банківських продуктів, якими можуть скористатися громадяни з метою придбання квартир, будинків, а також земельних ділянок під будівництво. Іпотечне кредитування умовно ділиться на чотири групи, уточнює Givemoney (UA):

  • купівля житла в нових будинках, коли громадянин платить кредит за житло забудовнику;
  • придбання квартир на вторинному ринку, коли житло знаходиться у власності у попередніх мешканців;
  • оформлення та купівля землі під будівництво приватних будинків та інших господарських об'єктів;
  • рефінансування вже оформленої іпотеки з метою зменшення процентної ставки.

Якщо порівнювати ситуацію з іншими країнами, в Україні, на жаль, іпотечне кредитування знаходиться далеко не на найвищому рівні розвитку і не може вважатися вигідним вирішенням житлового питання. Чому так відбувається?

  • По-перше, на даний момент в країні утримується досить високий відсоток, під який можуть схвалити іпотеку. Ставки можуть досягати 23% річних, що робить її недоступною для середньостатистичного жителя України.
  • По-друге, українські банки встановлюють досить стислі терміни іпотечного кредитування. 10 років - поки що максимальний термін, протягом якого можна розрахуватися за квартиру, будинок або землю. Для порівняння, в Росії або, наприклад, в США можна розраховуватися за іпотечним кредитом в термін до 30 років, що дозволяє зробити суми платежів найбільш комфортними для громадян.
  • По-третє, якщо ви вирішили оформити іпотечний кредит в Україні, будьте готові сплатити від 30 до 50 відсотків від початкової вартості житла. Такі великі суми є на розрахункових рахунках далеко не у більшості українських сімей.

Висновок, який напрошується сам собою-іпотеку можуть дозволити собі громадяни з характеристиками доходів вище середнього і високим. Можливо, за рахунок великих ставок і стислих термінів іпотечного кредитування банки таким чином намагаються убезпечити себе від неплатоспроможних клієнтів і вийти з фінансової кризи, яка відбувалася в країні в останні роки.

За словами експертів Givemoney (UA), ситуація може змінитися в кращу сторону, якщо влада візьметься за регулювання даного питання. І, за класичними законами ринку, за періодом стагнації і кризи підуть поліпшення. А поки що іпотека в Україні залишається вимушеним заходом або недозволеною розкішшю.