Що робити, якщо друг не повертає борг?

Що робити, якщо друг не повертає борг?

Для чого потрібні друзі? Для спілкування, для емоційної підтримки, для можливості отримати допомогу в скрутну хвилину. Але коли дружніми відносинами користуються тільки для досягнення якихось цілей-це неправильно. Стаття присвячена випадку, коли друг взяв у борг гроші, а повертати не поспішає.

Для збереження відносин цю проблему потрібно вирішувати мирним шляхом. Сварка - не найкращий вихід з такої ситуації. Можливо доведеться діяти жорстко, але потрібно постаратися повернути гроші і не втратити при цьому дружбу. Можливі випадки, коли спілкування припиняється, якщо борг не повернули. Навіщо спілкуватися з людиною якій більше не довіряєш? Щоб цього не сталося, давайте розберемося, як зберегти дружбу і повернути гроші.

При передачі суми в борг потрібно оформити розписку, яка буде певною гарантією повернення грошей. Розписка змусить людину більш відповідально віднести до повернення боргу. А якщо займається значна сума, слід оформити договір позики. У розписці повинна бути вказана дата повернення боргу. Givemoney (UA) нагадує, що потрібно вказати як будуть повертатися гроші: частково або повністю до певного терміну. Слід уточнити з яких фінансових надходжень планується повернення боргу: зарплата, спадок і т.п. якщо з зарплати: день і розмір.

Потрібно обов'язково обговорити форс-мажорну ситуацію. Які будуть дії, якщо друг не встигне повернути гроші в строк. Цей момент налаштує вашого друга на більш відповідальне ставлення до виплати боргу. Якщо друг попросив у вас на времяякую-або річ, будь то фотоапарат, відеокамера або плаття, необхідно обговорити дії, якщо вона загубиться або пошкодиться.

З бажання допомогти одному не треба обмежувати свою сім'ю і себе в найнеобхіднішому. Доброта повинна бути розумною. Через зайву доброти і довірливості можна потрапити в дуже неприємне становище. На жаль, 100% гарантії повернення коштів вам ніхто не дасть.

Три способи повернення коштів

  1. Для збереження дружби пробачити одному борг. І ніколи не нагадувати про нього.
  2. Систематично нагадувати другу про його борг. Як можна частіше зустрічатися і робити нагадування. Це може розлютити одного і такий спосіб погано відіб'ється на ваших стосунках. Але може звести до мінімуму неприємні наслідки. Буде потрібно багато часу і терпіння. Обговоріть ситуацію про перезаймі у кого-небудь іншого, щоб повернути вам гроші або хоча б частину, а потім інше.
  3. Звернутися в суд. Але це, швидше за все, Кінець дружбі.

Скористайтеся наступними порадами Givemoney (UA), якщо вам не допомогло нічого з перерахованого вище.

  • Можна взяти у Вашого боржника що-небудь на час: машину на пару днів, інструменти. А з поверненням поспішати не варто. Робіть також як він. Швидше за все він нагадувати вам не буде, а постарається якомога швидше повернути борг. А потім вже й нагадати про свою річ.
  • Вибачте борг в якості подарунка на день народження, весілля або ще який-небудь свято вашого друга. Все краще, ніж нічого. Вам не доведеться витрачатися на подарунок, та й друг не буде цьому радий. І надалі борги повертати буде вчасно.
  • У спільних походах в кафе, ресторани, кіно з боржником просите його розрахуватися за вас. Так невеликими сумами ви зможете повернути хоча б частину боргу. Відмовити вам йому буде незручно.
  • Спробуйте вплинути на боржника за допомогою третьої сторони. Це має бути людина, яка має на нього вплив. Дружина, брат, мама або колега по роботі можуть надати вам сприяння.
  • Рада, що має місце бути в сучасному світі. Це вплив через соціальні мережі. Вони щільно увійшли в наше життя. Розкажіть про те, як вас обдурив ваш друг на своїй (з посиланням на одного) або його сторінці. Кожен, так чи інакше дорожить своєю репутацією.

Якщо друг справжній, він ніколи не буде обманювати і ховатися від вас. Дружба важливіша за гроші, але поважайте себе і не дозволяйте себе використовувати.